Kalender Markprøver 
      ENGELSKE RACER

                        

FORÅR  2014                                  Kalender opdateres så snart de aktuelle oplysninger er tilgængelige                      Kilde: DJU - FJD  m. fl.

Tilmelding  DKK´s Hundeweb. >>>

FJD  UK / ÅK Søn 9.3   Østjyske prøve >>>
FJD UK / ÅK Fre 14.3  Midtfynske prøve >>>
FJD UK / ÅK Lør 15.3  Nordjyske prøve  >>>   Sydjyske prøve >>>
FJD UK & ÅK Søn 16.3  Sjællandske prøve >>>  Midtjyske prøve >>> 
 Rettelse i dommerlisten:  Brian Krog og Erik Petersen dømmer ikke igen år.
 Se hundeweb. 
FJD ÅK Tirs 25.3  Skovprøven  >>>
FJD UK / ÅK Søn 13.4   Bornholmske prøve >>>
DJ  UK / ÅK Lør 8.3  Kreds 4 Uge >>>
DJ  UK / ÅK Man 17.3  Kreds 1 Thisted >>>
DJ  UK / ÅK Lør 22.3  Kreds 1 Hjallerup >>>   Kreds 3 Bjerre Herred  >>> 
DJ  UK / ÅK Søn 23.3  Kreds 1 Læsø  >>>     Kreds 3 Dalbyover >>>    Kreds 3 Harlev / Borum  >>>
 Kreds 4 Esbjerg >>>   Kreds 7 Holbæk >>>
DJ  UK / ÅK Fre 11.4 Kreds 4 Bramming >>>
DJ UK / ÅK Lør 12.4  Kreds 2 Skive >>>    Kreds 6 Niløse >>>  Kreds 8 Bornholm >>>
DJ  UK / ÅK Søn 13. 4 Kreds 2 Egeris/Ikast  >>>  Kreds 4 Kolding nord >>>
Dansk Jagthunde Derby Fre.- Lør. 21/22.3 Ved Ribe  >>>
DKK Forårsvinderklasse Tir 25.3 Sydsjælland Langøvej 10 4772 Langebæk
DKK Forårsvinderklasse  Ons 26.3 Bramming  Hunderup skole Kjærgårdsvej 9a Hunderup 6740 Bramming
DKK Forårsvinderklasse Prøve I
DKK Forårsvinderklasse Prøve II
Tir 1.4
Tir 1.4
”Jagthytten” Gilmosevej, 7400 Herning 
”Jagthytten” Gilmosevej, 7400 Herning
DKK Forårsmesterskab Lør 12.4 Hørby Færgekro, Strandvejen 1, Hørby, 4300 Holbæk, 59 46 01 31
Hovedprøve Dansk Irsksetter-klub 28.-30.3 Se hjemmeside DISK  
Hovedprøve Dansk Breton Klub   Se hjemmeside DBK
Hovedprøve Dansk Gordon Setter Klub 4.-6.4 Se hjemmeside DGSK
Hovedprøve Dansk Pointer Klub   Se hjemmeside DPK
Hovedprøve Engelsk Setter Klub 28.-30.3  Se hjemmeside ESK
DJ Forårsvinderklasse Tirs 25.3 Terkesbøl >>>
DJ Forårsvinderklasse Ons 26.3 Tuse Næs >>>

EFTERÅR  2014                                                        Kilde: DJU - 

Tilmelding  DKK´s Hundeweb. >>>

FJD UK/ÅK

31.08 Koldingprøven  >>>
DJ UK/ÅK 05.09 Ribe >>>
DJ UK/ÅK 06.09 Sorø >>> Klemensker >>> Aabenraa  >>>  Skive >>>
DJ UK/ÅK 07.09 Læsø >>> Hjallerup >>>  Bramming >>> Rødby >>>  Eskilstrup >>>
FJD UK/ÅK 07.09 Klemensker >>>
FJD UK/ÅK 12.09 Fyn >>>
FJD UK/ÅK 13.09 Nordjyske prøve >>> Østjyske prøve >>>  Sydsjællandske prøve >>>
FJD UK/ÅK 14.09 Sydjyske prøve >>> Vestsjællandske prøve >>>
DKK Brugsklasse 17.09 Djursland >>>
DKK Brugsklasse 19.09 Borreby >>>
DKK Brugsklasse 19.09 Vildbjerg >>>
Engelsk Setter Klub 20.09 Se hjemmeside ESK
Dansk Breton Klub 20.09 Se hjemmeside DBK
DKK Brugsklasse 21.09 Brande  >>> Falster  >>> Kolding  >>>  http://www.dkk.dk/side.asp?ID=13974
DKK Brugsklasse 22.09 Lolland >>>
DKK Brugsklasse 24.09 Sindal >>>
DKK Brugsklasse 25.09 Bramming >>>
DKK Brugsklasse 26.09 Fyn >>>
DKK Brugsklasse 27.09 Eskildstrup >>>
DGSK Vinderklasse 28.09 Se hjemmeside DGSK
DISK Vinderklasse 28.09 Se hjemmeside DISK
DKK Brugsklasse 30.09 Lolland
DJ Vinderklasse 03.10 Hejnsvig >>>
FJD Vinderklasse 04.10 Præstø >>>
DJ Vinderklasse 04.10 Bramming >>>
DJ Vinderklasse 05.10 Gørlev >>>
DKK Vinderklasse 05.10 Vildbjerg  >>>
DKK Brugsklasse 10.10 Læsø >>>
DKK FCI PRØVE 13.10 Hobro >>>
FJD Ekstra Vinderklasse 18.10 Bramming  >>>
FJD Ekstra Vinderklasse 19.10 Tuse Næs  >>>
DKK Brugsklasse 21.10 Sønderjylland >>>
DJ UK/ÅK 22.10 Terkelsbøl  >>>
FJD UK/ÅK 30.10 Herning/Gilmosegård >>>
DJ UK/ÅK 08.11 Frudam  >>>
     
     

Efter d. 15 oktober kan organisationerne arrangere mindre markprøver på både hverdag og søndage   
DJU link - blanketter, regler, indbydelser, referater, gebyrer, dommerlister etc. >>>               


                                                                                      RETUR  MENU  FÆLLESSIDE