Resultater Markprøver  &  Apporteringsprøver

.

Engelske racer under Fællesrepræsentationen for  Specialklubber for stående Jagthunde i Danmark

2016


DBK C-prøve Langebæk 06.11

  B Theo

Eddie Grundahl 1.V

  B Lester

Jørgen Berdin 2.V

  B Østfyns Josie

Jørn Brænder 3.V

FJD Højer 30.10
 ES Heegårds Diva Jørgen Heegård Nielsen 1.pr.uk
 P Bendt's Ina Allan Diderichsen 1.pr.uk
 ES Vestsalling Chanell Kristian Fly 1.pr.uk
 GS Troldmandens jill-Sif Antal Dahl 1.pr.uk
  P Astrup's Basse Anna Marie Skov 2.pr.åk
 ES Tobølbjergs L-Sus Søren Gottfredsen 2.pr.åk
  GS Åens Nandi Robert Paulsen 1.pr.uk
 B Lady Du Fief Des Kallistos  Peter Strandgaard Rasmussen 2.pr.uk
 GS Åens Molly Henning Rasmus Rasmussen 1.pr.uk
 B Klaphattens Emma Jens Ole Nielsen 2.pr.åk
 GS Nørre Løgum's Fighter   Kars Chr. Jensen 2.pr.åk

FJD Vinderklasse Tuse Næs  29.10

 IS Kragereden Maggie Christina Bak 1.V
 P Spurvfugldalens Quincy Lasse Weberg 2.V
 B Zantos   Bjarne Nørhave 3.V




1.vinderen til venstre - * ny dansk brugschampion - tillykke


DJ Åbenrå   29.10

 P Bendts Ina Allan diderichsen 2.pr.uk
 P Fugledes A Molly   Flemming Sørensen 1.pr.uk
 GS Troldmarkens Jill-Sif Anton Dahl 1.pr.åk

DJ  Vinderklasse Terkelsbøl 27.10

 P Astrup's Rik Erik Henriksen Aarø 1.V+HP
 ES Bjerndrups Messi   Thorbjørn Riis 2.V+HP
 B Egsgård Tjalfe John Madsen   3.V+HP*
 IS Krageredens Maggie Christina Bak 4.V
 P Mjølners Sol Jens Have 5.V
 IS Kirstinekjærs Eddie Gunner Jensen 6.V



De placerede - * ny dansk jagtchampion - tillykke

DJ  Rejsby Ballum 25.10

 DK19048/2014 ES Heegårds Diva Jørgen Heegård 1.pr.uk
 DK11391/2015 GS Åens Molly  Henning Rasmussen 1.pr.uk
 DK16407/2015 ES Nordvestjydens Kaisa Søren Stærkær 1.pr.uk
 DK 17991/2015 GS Åens Nandi  Robert Paulsen 1.pr.uk
 DK10395/2014 ES Nordvestjydens Jarl Martin Ry Krogh 2.pr.åk




De præmierede - tillykke


FJD Efterårsvinderklasse Ryomgård  19.10.

  DK07587/2013 P Astrup's Rik Erik Henriksen Aarø 1.V+HP
  Dk06790/2009 B Fønsvigs Darwin  Flemming Knudsen 2.V+HP
  DK03265/2015 IS Bjerkaasen's Bs-Siff Heidi Nørgaard Jensen 3.V+HP





1.vinderen til højre - Tillykke

Danmarksmesterskabet 2016

 IS Red Garlic's Red Pepper Brian Hinge Krogh Danmarksmester 2016
 ES Heegaards Zuki  Erling Clausen 2.V
 B Midtvejs Loke Karsten Hinnerup 3.V
 ES Heegaards Max Harris Jensen 4.V
 IS Kirstinekjær's Eddie Gunner Jensen 5.V
 IS Vilslev Kari Flemming Vilslev 6.V

Håber der er nogle der har et billede -  Stort tillykke til de placerede

DKK brugsprøve Læsø 14.10
 DK02637/2011 B Facco De La Malbirado Jens Hansen 2.pr.brkl.
 DK02947/2015 B Grand's Uniq Itro Jens Hansen 2.pr.brkl.




Dommer, skytter og præmierede hunde/fører


DKK brugsprøve Sønderjylland 11.10

 DK13485/2012 GS Puronperän Unicka Lorentz Clemmesen 2.pr.brkl.
 DK02947/2015 GS Lilleskogens Wayne Søren Thygesen 2.pr.brkl.
 DK06011/2013 B   Strandbys Anoq Jan B. Larsen 2.pr.brkl.
 DK19389/2011 IS  Vilslev Kari Flemming Vilslev 1.pr.brkl.
 DK16982/2013 B   Egsgård Tjalfe John Madsen 1.pr.brkl




De præmierede - tillykke

DKK efterårsvinderklasse Vildbjerg 09.10

 DK23295/2009 B   Midtvejs Loke Karsten Hinnerup 1.V + cacit *
 DK16575/2011 P   Frierfjordens Rex Allan Diederichsen 2.V
 DK08845/2012 ES Tobølbjergs Capitaine Poul Aagaard Sørensen  3.V
 DK04865/2011 B Ritta Thorbjörn Rantanen Lund-Nielsen 4.V




*ny Dansk Brugschampion - tillykke

Svensk Derby  08.10
  GS Troldmarkens Jill-Sif Anton Dahl 2.V+HP
 IS Settermosen Charites Frank Krøyer 3.V+HP




Tillykke til de placerede

DJ efterårsvinderklasse Hejnsvig  08.10

 DK09829/2013 ES Heegårds Max Harris Jensen 1.V + HP
 DK09462/2010 ES Drongstrups Sasja  Lars Drongstrup 2.V
 DK12046/2012 ES Tango Allan Olesen  3.V
 DK18061/2012 ES  P Villetoftes Victor Niels Holger Lykke 4.V



1.Vinderen til venstre - tillykke

FJD efterårsvinderklasse Gl. Toftegård 07.10

 IS Vilslevs Kari Flemming Vilslev 1.V
 B Aulumboens B-Pepsi Jan Nielsen 2.V
 P Fugledes Ultra ejer og fører Flemming Fuglede
P Fugledes Ultra
Flemming Fuglede  3.V
 P Astrup's Loke Christian Johansen 4.V
 B Fønsvigs Darwin Flemming Knudsen 5.V
 ES Senjas Quail e/Patrick Eggers f/Erling Clausen 6.V




1.Vinderen til venstre - tillykke

SESK  vinderklasse  Falkøbing 02.10 
  Tobølbjergs Hetja Allan Nissen 3.V
  Tobølbjergs Columbine Allan Nissen 5.V



Tillykke

DGSK efterårsvinderklasse 02.10

 Østjyllands SR Pointer Ole Halberg 1.V + HP
 Røsnæs Gaucho Karl Jensen 2.V



1.vinderen til venstre - tillykke

Svensk Irsk Setter Klub  SKL 02.10 

  Vilslevs Kari Flemming Vilslev 3.V

Svensk Breton klub Fältprøve Falkøbing  02.10
  Aulumboens B-Pepsi Jan Nielsen 1.pr.ekl.*
  Fønsvigs Debit Torben Andreasen   1.pr.ekl. *
  Grand's Uniq Itro Jens Hansen 2.pr.ekl.



*ny svensk jagtchampion - tillykke

Svensk Breton klub SM  01.10
  Kenzo Thomas Klit 1.V
  Fønsvigs J'adore Kjell Björne 2.V




Svensk mester 2016 - tillykke

DPK efterårsvinderklasse  30.09
  Spurvfugldalens Quincy Lasse Weberg 1.V
  Astrup's Beta Carsten Trærup 2.V
  Fugledes Merlot Flemming Fuglede 3.V
 Fugledes Ural  Thomas Kristensen 4.V
  Astrups Loke Christian Johansen 5.V
  Frierfjordens Randi Jens Have 6.V




1.vinderen til venstre - Tillykke

DKK brugsprøve Rødby 27.09

 DK18921/2014 P Astrup's Gamma    Aage Christiansen 1.pr.brkl.

  DK06304/2013 GS Nakkehages Bz Orkan

Peter Eliasen 2.pr.brkl.
 DK13505/2014 B Atlas Aksel Spangsberg 2.pr.brkl.

  DK09174/2014 ES Bjergagers Tage

Aksel Spangsberg 1.pr.brkl.

 DK15065/2012 IS Norrlands Guidens Top Speed

Eva Andersen 2.pr.brkl.
 DK17962/2011 B Zantos Bjarne Nørhave 2.pr.brkl.

ESK  Efterårsvinderklasse Bramming 25.09
 Nordvestjydens Joker            Thorbjørn Riis 1.V
 Tobølbjergs Hetja                  Allan Nissen 2.V
 Bjerndrups Phineas              e/Thomas Klit f/Sv.Aage Vad 3.V
 Tobølbjergs Columbine         Allan Nissen 4.V
 Senjas Messi                                      e/Jan Andreasen f/Erling Clausen 5.V
 Amigo Aksel Spangsberg 6.V

DBK Efterårsvinderklasse Falster 25.09
 DK03843/2010 B Jørlundes Alma Bent Olsen 1.V + HP + Cacit
 DK16982/2013 B Egsgård Tjalfe  John Madsen 2.V
  DK10254/2013 B Bess Thomas Stenbek 3.V
  DK10377/2008 B Stevnsåen's Mirell Thomas Stenbek 4.V
  DK17962/2011 B Zantos Bjarne Nørhave/ 5.V
  DK09469/2010 B Engbjergvejs Fanch Asger Bak 6.V




1.Vinderen til venstre - tillykke

DBK Hubertusprøve  24.09.
 B  Jacques Allan Rasmussen  Hubertusmester
  B Engbjergvejs Fanch Asger Bak 2.V




Hubertusmester 2016 - tillykke

DISK efterårsvinderklasse 24.09
Dommere: Allan Bredsgaard og Flemming Fuglede

  Krageredens Maggie

Christina Bak 1.V + HP

  Yobbo's Calle 

John Bak 2.V + HP

  Red Garlic Red Pepper

Brian Krogh 3.V

  Red Garlic Red Onion Mix

Ole Schmidt 4.V

  Mårups Storm

Søren Gottfredsen 5.V

 Settermosens Casablanca

Søren Sus Andersen 6.V

Dansk Irsk Setter Klubs brugsprøve
 100 års jubilæum/racedyst 23.09.2016

 DK14437/2012 P Fugledes Ultra Flemming Fuglede Jørgensen 1.pr.brkl.+ prøvens bedste hund
 DK03296/2013 B Grand's Uniq Itro  Anni Hansen 1.pr.brkl.
 DK06716/2009 IS Kirstinekjær's Eddie Gunnar Jensen 2.pr.brkl.
 DK23295/2009 B Midtvejs Loke Karsten Hinnerup 2.pr.brkl.
 DK08018/2015 ES Tobølbjergs L-Sus Søren Gottfredsen 2.pr.brkl.
RACEDYST :
 POINTER 196 POINT 1.V
 BRETON 186 POINT 2.V
 ENGELSK SETTER 161 POINT 3.V
 IRSK SETTER  153 POINT 4.V
 GORDON SETTER  132 POINT 5.V





DKK brugsprøve Vildbjerg  hold 1 -  23.09
 DK06790/2009 B Fønsvigs Darwin Flemming Knudsen 1.pr.brkl.
 DK11869/2012 B Taco Keld Sørensen 2.pr.brkl.
  DK03678/2012 ES Harmattan Jens Aage Madsen 2.pr.brkl.
  DK04277/2013 IS Red Garlic's Red Pepper Brian Hinge Krogh 1.pr.brkl. *
 DK20214/2011 ES Nordvestjyden's Gaga  Leif Andersen 1.pr.brkl.+ pokal

* ny dansk jagtchampion - tillykke
Hold 2.
 DK18920/2014 P Astrup's Beta Carsten Trærup 2.pr.brkl.
  DK10391/2014 ES Nordvestjydens Joker Thorbjørn Riis 1.pr.brkl.
  DK09833/2013 ES Heegårds Sivah Kurt Kjærsgaard 2.pr.brkl.
 SE ? Agneta Anderson 2.pr.brkl.

DKK brugsklasse 21.09
 DK05812/2015 IS Vilslev M.Zoe Flemming Vilslev Knudsen 1.pr.
 DK09159/2014 ES Heimstulen's Malala Jane Mortensen 2.pr.
 DK10390/2014 ES Nordvestjydens Jawa Kurt Nedergaard 1.pr.
 DK14435/2012 P Fugledes Ural Thomas Kristensen 1.pr.
 DK03257/2012 IS Vorrehøjs Henna Flemming Jensen 2.pr.
 DK01278/2015 IS Settermosens Casablanca Søren Andersen 1.pr.




Prøveleder/skytte, deltagere, dommer og skytte

VM udtagelse 20.09
 ES  Østkystens Brisa Øystein Grandorf 1.V

 ES Tobølbjergs Hetja

Allan Nissen 2.V
  IS Kiwi Lines ? Jan Lorensen Reserve




DKK Lolland 1. - 19.09
 DK01279/2015  Settermosen Charites/Frank Krøyer Frank Krøyer 1.pr.brkl.

Dundret   17.-18.-09 - fjell-prøve
 DK14947/2014 B Gribskovens Sleipner (Scott) Åsa Mäkitalo 1.pr.åk

DKK Djursland 17.09
 B   Midtvejs Loke Karsten Hinnerup 1.pr.brkl.

 ES Nordvestjydens Jawa

Kurt Nedergaard 1.pr.brkl.
 P   Alsbjergs Anja Søren Blaabjerg 1.pr.brkl.
 P   Astrups Rik Erik Aarøe 1.pr.brkl.

 IS Vilslevs M.Zoe

Flemming Vilslev 1.pr.brkl.





Tillykke til de præmierede


FJD Bramming 11.09
 GS Åens whitefoot Erik Petersen 2.pr.åk

 B Klaphattens Emma

Jens Ole Nielsen 2.pr.åk
 P Boelsgårds Monet   Henning Hansen 1.pr.åk
 P Mølvads Jill    Poul Mølvad Jørgensen 1.pr.uk

  ES  Maclaus Gaischa

Hanne Teilgård 1.pr.åk

 GS åens Nandi 

? 1.pr.uk

  B Athos

Aksel Spangsbjerg 2.pr.åk

  ES Senjas Alf

Aksel Spangsbjerg 2.pr.åk

  ES Knold

Kenneth Asmussen 2.pr.?

FJD Gl. Toftegård 10.09
 IS  Settermosen Casablanca                                                         Søren Andersen 1.pr.åk
 B Lilli du Bois Courcol Thorbjörn Rantanen Lund-Nielsen 1.pr.åk
 ES Nordvestjyden's Jawa   Kurt Nedergaard 1.pr.åk
 ES Nordvestjyden's Joker  Thorbjørn Riis 1.pr.åk
 ES Vestsalling Chanell    Kristian Fly 1.pr.uk
 GS Åens Isak Rene Madsen 2.pr.åk

FJD Syd sjælland 10.09
 DK03646/2012 B Jørlundes Happy  Bent Olsen 1.pr.åk
 DK06498/2013 ES Maclau Gaisha Hanne Aae Theilgaard 1.pr.åk
 DK11480/2013 B Engbjergvejs Ida  Morten F. Larsen 2.pr.åk

DJ Vildbjerg  04.09
 DK05310/2016 B Vanity Tyson e/Poul Valdemar Nielsen-f/Flemming Knudsen 1.pr.uk

Der må da være flere der har fået præmie på denne prøve :)

DJ Apporteringsprøve Samsø  04.09
 GS Vajskær Balic Henriette Clemmesen Bestået



DJ Rødby  04.09
 DK14005/2016 IS Loustic Des Demons De Gergovie ? 1.pr.uk
 DK08860/2014 ES Bjerndrup's Faxi  Claus Nielsen 2.pr.åk
 DK01279/2015 IS Settermosens Charites ? 1.pr.åk
 DK11480/2013 B Engbjergvejs Ida  Morten  F. Larsen 2.pr.åk
 DK07918/2010 B Stevnsåen's Zita Poul Vestervang 2.pr.åk

DJ Læsø  04.09
 DK14247/2015 GS Møllens Paw Mette Hvirring Jensen 2.pr.uk
 DK11872/2012 B Tessa Ole Larsen 2.pr.åk




De præmierede engelske hunde - tillykke

DJ Sdr. Nærå 04.09
 DK05714/2012 P  Metrinelunds Tenna Svend Buchhave 1.pr.åk





Eneste præmierede - tillykke

FJD Bramming 28.08
 DK05847/2015 P Matresse's Thyra  Anne Boelsgaard Hansen 1.pr.uk
 DK06767/2015 ES  Senja's Micha Tommy Pedersen 2.pr.uk
 DK2854145      P Matresse's Liva  Herman Pol 1.pr.åk
 DK12001/2014 P Senja's U.Selfie Hans Jørgen Mogensen 1.pr.åk
 DK10394/2014 ES Nordvestjyden's Joker Thorbjørn Riis 2.pr.åk

DBK apporteringsprøve Sjælland 14.08

 DJU-apporteringsprøve:    
 DK11440/2015 B Midtvejs Chéri. Hans Kurt Jeppesen Bestået
 DK03646/2012 B Jørlundes Happy Merete Larsen Bestået+prøvens bedste hund
 DK02328/2014 P Franchanna`s Pointer Albert Katrina Green Bestået
 DK11441/2015 B Midtvejs Raia  Palle Jul Larsen Bestået
 DBK B-prøve:    
 DK19139/2010 B Liva Kell Petersen Bestået
 DK12504/2008 B Sille Carl Chr. Kaspersen Bestået+prøvens bedste hund
 DK00378/2007 B Sallingboens Chanel Hans Kurt Jeppesen Bestået

DBK apporteringsprøve Mou 13.08

 DJU-apporteringsprøve:    
 DK12944/2015 B Kuhlmann's Aggi  Benny Kuhlmann Bestået
 DK02207/2015 B Pax  Flemming Thomsen Bestået
 DK09307/2015 B Laura  Per Kaufmann Bestået
 DK04240/2016 B Lilli Du Bois Courcol  Torbjörn Rantanen Lund-Nielsen Bestået
  DK09304/2015 B Lukas Lene Kaufmann Bestået+prøvens bedste hund
 DK02817/2015 B Malthe  Jørgen Berdin Bestået
  DK18126/2015 B Lady Du Fief Des Kallistos Peter Strandgaard Rasmussen Bestået
  DK09603/2012 B Stevnsåen's Freja B Franz Nybro Metzker Bestået
  DK03265/2015 IS Bjerkaasen's Bs-Siff Heidi Nørgaard Jensen Bestået
  DK13285/2014 B Fønsvigs Jouie John Johnsen Bestået
 DBK-B-prøve:     
 DK12518/2013 B Sallingboens T. Marquir  Flemming Knudsen Bestået
  DK04389/2014 B Darky Bent Rytter Bestået
  DK12822/2011 B Aulumboens Garry Søren Pedersen Bestået
  DK18162/2007 B Theo Eddie Grundahl Hansen Bestået+prøvens bedste hund
  DK14728/2009 B Lester Jørgen Berdin Bestået
  DK12171/2014 B Inouk De L'ardour Jens Ole Nielsen Bestået
  DK04865/2011 B Ritta Torbjörn Rantanen Lund-Nielsen Bestået
  DK05846/2012 B Sigurd Daimi Frederiksen Bestået
  DK02207/2015 B Pax Flemming Thomsen Bestået

DBK apporteringsprøve Fyn 06.08

  DJU-apporteringsprøve:

   

  DK02817/2015 B Malthe

Jørgen Berdin Bestået+prøvens bedste hund

 DK11867/2014 B Grand´s Uniq Jægo

Jan Vase Bestået

 DK12941/2014 B Kuhlmann´s Abuu

Ole Jørgensen Bestået

  DK06878/2015 B Østfyns Mandi DK06878/2015

Winnie Larsen Bestået

  DK06879/2015 B Østfyns Maji DK06879/2015

Frede Nielsen Bestået

 DK11459/2012 B Cico DK11459/2012

Dorthe Straarup Bestået

 DK18921/2014 P Astrup´s Gamma

Aage Christiansen Bestået

  DK02941/2012 P Villetofte´s Kvist

Gunnar Larsen Bestået
 DBK-B-prøve:     

  DK18975/2005 B Østfyns Josie

Jørn B. Brænder Bestået+prøvens bedste hund

  DK21497/2008 B Gribskoven´s Cæsar

John Hjernø Bestået

DISK apporteringsprøve Fyn 03.07

 DK19615/2014 ES Midtfyn's D. Cato Engelsk setter

? Bestået

 DK01436/2013 IS Settermosen Bill Irsk Setter

? Bestået

 DK12005/2014 ES Senja's U. Benzema Engelsk Setter

Ove Madsen Bestået + bedste ikke irske hund

 DK17658/2013 ES Melsgård R. Aztec Engelsk Setter

? Bestået

 DK04760/2014 ES Heggelifjellets Rex Irsk Setter

? Bestået

 DK03589/2010 ES Kragereden Maggie Irsk Setter

Christina Bak Bestået + prøvens bedste hund

 DK09938/2013 IS Bomstærk Gry G Irsk Setter

? Bestået

 DK16767/2011 IS Jasmin Irsk Setter

Birgit Bisballe Bestået + bedste fynske hund


 
Til højre: prøvens bedste hund

FJD Bornholm 10.04

  SE28711/2014 ES Landborgens Morris

Lars Åke Malmsten 1.pr.åk

Skovprøven på Læsø 10.04

 DK15658/2007 GS Åens Monty

Mette Hvirring Jensen 1.pr.+ Prøvens bedste hund
 DK11481/2012 GS Åens Shackleton Kent Hvirring Jensen 1.pr.

 

Vinderen til højre - Tillykke 

 

DKK Mesterskabsprøve 10.04

 

 DK16136/2011 ES Tobølbjergs Hetja   

Allan Nissen 1.V HP
 SE17825/2016 P Boelsgaard’s A Bloom Bertil Mårtonsson 2.V HP
 DK16202/2013 P Alsbjergs Evita Søren Alsbjerg 3.V HP
 DK03490/2009 P Fugledes Merlot Flemming Fuglede Jørgensen 4.V HP
 DK19389/2011 IS Vilslev Kari                             Flemming Vilslev 5.V
 DK10251/2013 B Kenzo   Thomas Klit 6.V

 

DJ  Videbæk 10.04

 

 Dk06762/2015 ES Senja's V.Ingo      

Tage Skov 1.pr.uk

 Dk20120/2014 GS Åens Isak            

René H Madsen 2.pr.åk

 Dk03167/2014 B Klaphatten's Emma            

Jens Ole Nielsen 2.pr.åk

 

FJD Jerup "På toppen af Danmark" 10.04

 

 DK01234 P Tux              

Jes Krag 1.pr.uk

 NO48604/11 Tinka             

Tor Åsland 3.pr.åk

 

 

 

DJ Bornholm 09.04

 

 DK03995/2014 B Stevnsåens Merlot

Kjeld Olsen 2.pr.åk

 

DJ Læsø 09.04

 

 DK11872/2012 B Tessa             

Ole Larsen 1.pr.åk

 

Eneste præmieret engelsk hund

 

 

Dansk Irsksetter-Klubs internationale fælles vinderprøve for engelske racer 2. april 2016

 

 DK13101/2011 IS Mårup Storm             

Søren Gotfredsen 1.V + HP

  DK08018/2015 ES Tobølbjergs L-Sus   

Søren Gotfredsen 2.V + HP

 DK09159/2014 ES Heimstulen’s Malala

Jane Mortensen 3.V + HP

  DK15937/2010 B Stenhøj Ronja            

Aage Stenhøj Jørgensen 4.V + HP

 SE45611/2011 ES Heegårds Z Cato       

Lars Åge Malmsten 5.V + HP

 DK12072/2012 ES Bjerndrup’s Celena

Sven Aage Vad 6.V + HP




De placerede med 1.vinderen til venstre


DISK 100 års Jubilæumsprøve den  01.-02. -og 03.04

 Fredag    
 SE39564/2014  IS Janås Inga-Lill E&F Camilla Paradis 1.pr.uk
 DK03265/2015 IS Bjerkaasen´s Bs-Siff Heidi Nørgaard Jensen 1.pr.uk
 LOF235562/0   ES Jaffa Des Sept Provinces Michaela Knutzsch 1.pr.uk
 DK04760/2014 IS Heggelifjellets Rex Knud Hansen 2.pr.åk
 DK09429/2014 IS Bertha Lene Knudsen 1.pr.uk
 DK06304/2013 GS Nakkehagens BZ Orkan Peter Eliasen 1.pr.åk
 SE22101/2011  IS Red Garlic´s Sweet Potato Agneta Andersson 1.pr.åk
 DK12802/2015 IS Settermosens Chloe e/Simen Hansen f/Ole Halberg 1.pr.uk
 DK07988/2009 IS Højfyn´s Blis John S. Larsen 1.pr.åk
 DK06767/2015 ES Senja´s V. Micha Tommy Pedersen 1.pr.uk
 DK06716/2009 IS Kirstinekjær´s D. Eddie Gunnar Jensen 1.pr.åk
 DK01279/2015 IS Settermosen Charites Frank Krøyer 1.pr.uk
 SE39570/2014  IS Janås Izor Ylva Lannge 1.pr.uk
 LOF762203/0   IS Loustic Des Demons De Gergovie Ole Schmidt 2.pr.uk
 DK01278/2015 IS Settermosen Casablanca Søren Andersen 2.pr.uk
 DK13101/2011 IS Mårup Storm Søren Gottfredsen 1.pr.åk
 DK08018/2015 ES Tolbølbjergs L-Sus Søren Gottfredsen 1.pr.åk
 DK04277/2013 IS Red Garlic´s Red Pepper Brian Hinge Krogh 2.pr.åk
 DK10728/2014 IS Irmür´s May Maggie Claus Sørensen 1.pr.uk
 DK07839/2014 GS Blacksetter B. Silke Michael Olsen 1.pr.uk
 DK03589/2010 IS Kageredens Maggie Christina Bak 1.pr.åk
 DPSZ 12/009    IS Working Gundogs Aura Hendrickje Mundt 1.pr.åk
 DK19389/2011 IS Vilslev Kari Fleming Vilslev 2.pr.åk
 Lørdag    
 LOF235562/0 ES Jaffa Des Sept Provinces Micaela Knutzsch 2.pr.uk
 No43655/2012 IS Sika e/Sonja Stuverud f/Harald Gjøslien 2.pr.åk
 DK01278/2015 IS Settermosen Casablanca Søren Andersen 2.pr.åk
 DK12427/2014 IS Sita Ulrik Kjærsgaard 1.pr.åk
 DK08022/2013 GS Troldmarkens Ilova Af 5. maj 07 Lene Knudt 2.pr.åk
 S10701/2007 IS Kaselyckans Eskort Thomas Ode´n 2.pr.åk
 DK05812/2015 IS Vilslev M. Zoe Flemming Vilslev 1.pr.uk
 SE25812/2012 IS Astica Britt Mattsson 2.pr.åk
 DK06601/2014 ES Kogtveds M. Malou Da Flora e/Tor Fløysvik f/Ole Halberg 1.pr.åk
 DK07918/2010 B Stevnsåen´s Zita  Poul Vestervang 2.pr.åk
 DK11480/2013 B Engbjergvejs Ida   Morten F. Larsen 3.pr.åk
 DK07988/2009 IS Højfyns Blis John S. Larsen 2.pr.åk
                           ES Midtfyn´s Lucky Klaus Olsen 1.pr.uk
 Søndag    
 DK01280/2015 IS Settermosen Chloe e/Simen Hansen f/Ole Halberg 1.pr.uk
 DK15011/2014 ES Cindi Arne Larsen 1.pr.uk
 DK03265/2015 IS Bjerkaasen´s Bs. Siff Heidi Nørgaard Jensen 1.pr.åk
 DK04760/2014 IS Heggelifjellets Rex Knud Hansen 1.pr.åk
 SE33253/2011 ES Östraby Grace Bengt Sandin 2.pr.åk
     
 DK01279/2015 IS Settermosen Charites Frank Krøyer Prøvens bedste unghund
 DK03589/2010 IS Krageredens Maggie Christina Bak Prøvens bedste åben kl. hund
 DK03265/2015 IS Bjerkaasen´s Bs-Siff Heidi Nørgaard Jensen UKK
 Vinderklasse     
 DK19389/2011 IS Vilslev Kari  Flemming Vilslev 1.V
 DK06716/2009 IS Kirstinekjær´s D. Eddie   Gunnar Jensen 2.V
 DK10369/2009 IS Yobbo´s Calle e/Christina Bak f/John Bak 3.V
 DK03589/2010 IS Krageredens Maggie Christina Bak 4.V
 DK04277/2013 IS Red Garlic´s Red Pepper   Brian Hinge Krogh 5.V
 DK00338/2009 IS Imün´s May Theis Tommy Pedersen 6.V

DPK  Hovedprøve den  01.02. - og 03.04

 Unghunde klasse:    
 P Niholys Molly  Kenneth Thomsen 1.pr + pokal
 P Franchannas Bond Johanna Esser 1.pr
 P Møjvads Jet  Steen Bording 1.pr
 P Chilli  Mette B. Hansen 1.pr
 ES Danguns Ice    Anna Linder 1.pr
 P Matresses Thyra  Anne B. Hansen 1.pr
 P Top Point Lin Anna Linder 1.pr
 P Astrups Gamma Aage Christiansen 1.pr
 ES Midtfyns D Liva Anders Varming 1.pr
 P Niholys Tess Tage Jessen 1.pr
 P Spurvfugldalens Rudi Rudi Kronholm Sølvsteen 2.pr
 ES Nordvestjydens Jawa  Kurt Nedergaard 2.pr
 Åben klasse:    
 P Boelsgårds A Bloom Mila Laago  Tommy Nilsen 1.pr + pokal
 P Jutevatnets Hekla   ejer: Ole Frøland/fører: Flemming Sørensen 1.pr
 P Mjølners Sol Jens Have 1.pr
 P Alsbjergs Evita Søren Alsbjerg 1.pr
 P Tilli  Stefan Sigurdson 1.pr
 P Villetoftes Petra Christian Møller 1.pr
 P Sødersjøns Tresette Lisbeth Boden 1.pr
 P Black Luckys Rikke Per Ola Brekke 1.pr
  P Krogsøgaards Michelle Jakob Jakobsen 1.pr
 P Matresses Matti  Martin Mortensen 2.pr
 P Boelsgaards A Ravi  Svend Erik Rud 2.pr
 P Boelsgaards Black Pi  Erik Winkler 2.pr.
 P Fugledes Vida Peter Due 2.pr
 ES Stenbitens Izesor  Steen Rønnerling 2.pr
 P Matresses Mille  Freddy Brixen 2.pr
 P Villestoftes Kingo Hans Nikolajsen 2.pr
 P Roxy    Knut Dahle 2.pr
 P Astrups Beta     Carsten Trærup 1.pr
 P Rushlight Melody  Jack Engelbrektsson 1.pr
 P Tristan Patrick Sundin 2x2. pr
 P Matresses Liva   Herman Pol 2x2.pr
 P Bella Erik Juhl 2.pr
 ES Sikas Plet   Tom B. Hansen 2.pr
 P Boelsgaards A Monet   Henning Hansen 2.pr
 P Boelsgaards A Ravi    Svend Erik Rud 3.pr
 P East Meadows Mr Turbo Tris Susanne Legneskog 3.pr
 DPK Konkurrenceklasse:     
 P Jutevatnets Hekla   Flemming Sørensen 1.UKK
 P Spurvfugldalens Ringo  Alfrd Vemmelund 2.UKK
 P Astrups Gamma Aage Christiansen 3.UKK
 Vinderklasse:     
 P Frierfjordens Randi      Jens Have 1.VK+HP
 P Black Luckys Antonia  Martin Mårtonsson 2.VK+HP
 P Boelsgaards A Bloom ejer: Mila Laago/fører: Tommy Nilsen 3.VK+HP
 P Spurvfugldalens Nicki  Carlo Nørtoft 4.VK
 P Black Luckys Rikke    Per Ola Brekke 5.VK
 P Søndersjøns Tresett Lisbeth Boden 6.VK

DGSK  Hovedprøve den  26.-27. -og 28.03

  Lørdag    
 P Jelly Du Bois De La Hulaine Villy Lovén 1.pr.uk
 IS Rico Erling Christensen 1.pr.uk
 ES Wendy Arne Larsen 1.pr.uk
 GS Åens N Lykke Till Bror Meyer 2.pr.uk
 GS Åens Molly Henning Rasmussen 1.pr.uk + bedste unghund
 IS Settermosen Chloe Ole Halberg 2.pr.uk
 GS Troldmarkens Jill-Sif Anton Dahl 1.pr.uk
 IS Loustic Ole Schmidt 1.pr.uk
 GS Åens Nessie Tina Clausen 3.pr.uk
 IS Red Garlics Potato Agneta Andersson 2.pr.åk
 GS Nørre Løgums Frække Frida Kim Schmidt 3.pr.åk 
 GS Østdalen Dixie Frits Friberg 2.pr.åk
 GS Glavaris Diezel Christina Bak 2.pr.åk
 GS Vajskær Abidal Robert Paulsen 1.pr.åk
 GS Troldmarkens Icsi Peter Thorup 2.pr.åk
 GS Østjyllands Sandy Hans Jørgen Dahl 2.pr.åk
 GS Østjyllands pb Mal Ulrik Stadelhofer 1.pr.åk
 GS Svitjods Ronja Thore Larson 2.pr.åk

 GS Røsnæs Gaucho

Karl Jensen 1.pr.åk
 Søndag    
 ES Midtfyns D Lucky Klaus Olesen 1.pr.uk
 ES Malou Ole Halberg 1.åk
 GS Glavaris Diezel Christina Bak 1.pr.åk + bedste hund åben klasse

 GS Åens Nessie

Tina Clausen 1.pr.uk
 Mandag    
 IS Bertha Lene Knudsen 1.pr.uk
 ES Midtfyns D. Trico Christian Gerner 1.pr.uk
 IS Settermosens Charité Frank Krøyer 1.pr.uk
 GS Nakkehages Orkan Peter Eliasen 1.pr.åk
 P Södersjöns Tressette Lisbeth Bodén 1.pr.åk
 GS Glavaris Diezel Christina Bak 1.pr.åk
 GS Lilleskogens Wayne Søren B. Thygesen 1.UKK
 GS Åens Molly Henning Rasmussen 2.UKK
 Vinderklasse    
 GS Lilleskogens Wayne Søren B. Thygesen 1.V
 GS Østjyllands Pointer Søren B. Thygesen 2.V
 GS Østjyllands Rass Hans Jørgen Dahl 3.V

ESK  Hovedprøve Videbæk 23.-24. -og 25.03

 Fredag den 25.03 Vinderklasse    
 Tobølbjergs Hetja Allan Nissen 1.V HP
 Bjerndrups Phineas e/Thomas Klit f/Svend Aage Vad 2.V HP
 Tobølbjergs Columbine Allan Nissen 3.V HP
 Bjerndrups Mikkel Jan Marinussen 4.V
  Bjerndrups Messi Thorbjørn Riis 5.V
  Senjas Messi Jan Andreasen 6.V
 Fredag den 25.03    
 P Matresses F. Freja   Ove D. Jeppesen 2.pr.åk

 ES Senjas Tejay

Hubertus Hiller 2.pr.åk
 Torsdag den 24.03    
 ES Senjas V. Ingo  Tage Skov 1.pr.uk
 ES Heegårds Zuki Aksel Nielsen 1.pr.uk
 B Almkullens Fia   Peter Nilsson 1.pr.uk
 

 ES Senjas Uma-Kill Bill

Kristian Frøkjær 1.pr.uk+bedste unghund
 ES Heegårds Sivah Kurt Kjærsgaard 1.pr.åk+bedste åben kl. hund
 ES Sikas ll Plet Tom B. Hansen 2.pr.åk
 IS Kiwi Lines Sveske  Jan Lorentsen 2.pr.åk
 Onsdag den 23.03    
 B Almkullens Foppa Pia Jelkeståhl 1.pr.uk
 IS  Diana Sarah Cecillie Jensen 1.pr.uk
 IS  Red Garlic´s Dumbling  Agneta Andersson 1.pr.uk
 ES Senjas U. Alf Patrick Spangsberg 2.pr.uk
 ES  Senjas Undercover Allan Højrup 1.pr.uk
 IS  Bertha Lene Knudsen 1.pr.uk
 ES Fornjot´s Menja Kari Juntunen 1.pr.uk
 ES  Nordvesjydens Joker Thorbjørn Riis 1.pr.uk
  ES Midtfyns D. Scott  Asger Mogensen 1.pr.uk
 ES Røynåsens Mister X Ole Martin Engberget 1.pr.uk
  ES Senjas U. Selfie Hans Jørgen Mogensen 1.pr.uk

 ES Tobølbjergs L-Sus

Søren Gottfredsen 1.pr.uk
 ES Martallens King ES Curt Jensen 2.pr.åk
 ES Indy Du Marais De La Malvoisine   Kent Høegh Larsen 2.pr.åk
  P Hekla Flemming Sørensen 2.pr.åk
 ES  Heegårds Sivah Kurt Kjærsgaard 2.pr.åk
  P Cille  Anders Due 1.pr.åk
 P Sifu Steffen Olesen 2.pr.åk

DBK Hovedprøve Videbæk 25.-26. -og 27.03

 Fredag den 25.03    
 DK08394/2014 B Engbjergvejs Klip  Asger Bak  1.pr.uk
 DK06237/2014 B Strandbys Bon Jens Stenhøj 1.pr.uk
 Lof287533/0     B Lilli Du Bois Courcol Thorbjörn Rantanen Lund Nielsen 1.pr.uk
 DK09597/2012 B Stevnsåen's Calé Michael Schrøder Jensen 2.pr. åk
 DK02556/2013 B Midtvejs Kenzo Peer Bæch-Laursen 2.pr.åk
 DK10251/2013 B Kenzo Thomas Klit 2.pr.åk
 DK21497/2008 B Gribskoven's Cæsar  John Hjernø 2.pr.åk
 DK06104/2013 B Elling Å's Kado Michael Birklykke 2.pr.åk
 DK16982/2012 B Egsgård Tjalfe John Madsen 2.pr.åk
 Lørdag den 26.03    
 DK11208/2014 B Baldur  Carl Chr. Kaspersen IFF uk
 DK15877/2014 B Grand's Uniq Jensine Coq Rouge Jan Sundstrøm 2.pr.uk
 DK08860/2014 ES Bjerndrup's Faxi Claus M. Nielsen 2.pr.uk
 NO42304/15     B Vanety Tyson Poul Valdemar Nielsen 1.pr.uk
 DK11404/2014 P Niholys Molly Kenneth Thomsen 1.pr.uk
 DK13286/2014 B Fønsvigs Illico  e/Torben Andreasen - f/Jan Nielsen 2.pr.uk
 Lof287533/0     B Lilli Du Bois Courcol Torbjörn Rantanen Lund Nielsen 1.pr.uk + BEDSTE HUND UK
 SE15329/2015  B Eirams Jaffa Jer Järnet e/Marie Nylander - f/Gunnar Ericsson 1.pr.uk
 DK13502/2014 B Atlas Aksel Spangsbjerg 2.pr.åk
 DK02556/2013 B Midtvejs Kenzo Peer Bæch-Laursen 2.pr.åk
 DK17962/2012 B Zantos  Bjarne Nørhave 1.pr.åk
 DK05774/2013 B Cadeau Gamine Pernille Hansen 1.pr.åk
 DK03646/2012 B Jørlundes Happy Bent Olsen 2.pr.åk
 DK08394/2014 B Engbjergvejs Klip  Asger Bak  1.pr.åk + BEDSTE HUND ÅK
 DK06104/2013 B Elling Å's Kado Michael Birklykke 1.pr.åk
 Søndag den 27.03 vinderklasse    
 DK11479/2013 B Engbjergvejs Igor  Steen Ulrich Hansen 1.V + HP
 DK00018/2008 B Richo e/Harry Jensen - f/Peer Bæch-Laursen 2.V
 DK21211/2008 B Aulumboens B-Pepsi Jan Nielsen 3.V
 DK06794/2009 B Fønsvigs Debit e/Torben Andreasen - f/Jan Nielsen 4.V




De placerede med 1.vinderen til venstre


DJ Vinderprøve Holbæk/Tuse Næs 22.03

 DK11272/2012 P Boelsgaard's A Didrik Allan Diederichsen 1.V HP Cacit
 DK16136/2011 ES Tobølbjergs Hetja Allan Nissen 2.V HP
 DK06382/2011 ES Bjerndrup's Mikkel  Jan Marinussen 3.V HP
 DK13143/2012 P Spurvfugldalens Quincy Lasse Weberg 4.V HP
 DK02947/2015 GS Lilleskogens Wayne Søren Brøndum Thygesen 5.V HP
 DK13502/2014 B Athos Poul Valdemar Nielsen 6.V




De placerede med 1.vinderen til venstre


DJ Esbjerg 20.03

  IS Vilslev M. Zoe     

Flemming Vilslev Knudsen 1.pr.uk
 GS Glavaris Dv Diezel   Christina Bak 2.pr.åk

DJ Hagested-Gislinge

 ES Østkystens S. N. Fly  Finn Johansen 1.pr.åk
 ES Melsgårds S. Zeus    Øystein Grandorf 1.pr.uk
  IS Loustic Des Demons De Gergovie Ole Schmidt 1.pr.uk



DJ Søllinge 20.03

 DK05060/2015  P Bendt Iszak Steen Bendt 1.pr.uk
  DK18917/2014 P  Astrups Mr. T  Alex Nissen 1.pr.uk
 DK05608/2012 B Zita Michael Madsen 1.pr.åk
  DK18058/2012 P Villestoftes Asta Anne Marie Larsen 1.pr.åk
 DK07988/2009 IS  Højfyns Bliss John Skovsager Larsen 2.pr.åk





Dansk Jagthunde Derby 2016

 P Niholys Bess Tage Jessen 1.V
 GS Lilleskogen's Wayne Søren Brøndum Thygesen 2.V
 P Villetoftes Puk Gunnar Larsen 3.V
 ES Fintorpet's Gullegul  Nina Smidtstød 4.V
 ES Midtfyns D. Lucky Klaus Olesen  5.V
 B Strandbys Bon  Jens Stenhøj 6.V




De placerede med 1.vinderen til venstre - Tillykke


DKK Vinderprøve Schackenborg 15.03

 ES Hamlagrø´s Purdey Ole Dahl Madsen 1.V HP
 IS Vilslev Kari Flemming Vilslev 2.V HP
 P Fugledes Merlot Flemming Fuglede Jørgensen 3.V HP
 P Frierfjordens Rex   Allan Diederichsen 4.V HP
 B Fønsvigs Debit e/Torben Andreassen f/Jan Nielsen 5.V HP
 ES Nordvestjyden´s Ciwa   Kurt Nedergård 6.V




De placerede med 1.vinderen til venstre


DJ Thisted 14.03

 IS Diana      Sarah Cecilie Jensen 1.pr.uk
 ES Midtfyn's D. Lucky Klaus Olesen 1.pr.uk
 ES Senja's U. Selfie Hans Jørgen Mogensen 2.pr.uk
 ES Nordvestjyden's  Icha Allan Bak Jensen 1.pr.uk




De præmierede


DKK Vinderprøve Sydsjælland 14.03

 DK13146/2012  P Spurvfugldalens Quincy                Lasse Weberg 1.V HP + Cacit
 DK06382/2011 ES Bjerndrup's Mikkel  Jan Marinussen 2.V HP
  DK16136/2011 ES Tobølbjergs Hetja Allan Nissen 3.V HP
  DK12878/2011 ES Senja's R. Messi Jan Andreasen 4.V HP
  DK15937/2010 B Stenhøj Ronja Aage Stenhøj Jørgensen 5.V
  SE38424/2013  ES Sveaborgs Z-Caesar Andras Talpai 6.V





De placerede med 1.vinderen til højre


FJD Eskær 13.03

  IS Settermosens Casablanca                               Søren Andersen 1.pr.uk
  P Astrup's Gamma Aage Christiansen 1.pr.uk
  IS Diana Sarah Cecilie Jensen 1.pr.uk
  ES Norvestjyden's Joker Thorbjørn Riis 1.pr.uk
  ES Indy Du Marais De La Malvoisine Kent Høegh Larsen 1.pr.åk




De præmierede


FJD Videbæk 13.03

 DK14835/2014 P Spurvfugldalens Ringe                                        Alfred Vemmelund 1.pr.uk
 DK05183/2014  ES Nordvestjyden's Issy  Egon Dynesen 1.pr.uk
 DK17134/2014 B Aulumboens J-Bella  Svend Åge Clausen 1.pr.uk
 DK09834/2013 ES Heegårds Misti Jan Nielsen 1.pr.åk




De præmierede


FJD Vestsjælland 13.03

 DK14831/2014      P Spurvefugldalens Rold                                         Lasse Weberg 1.pr.uk+ pokal
 DK11401/2014      P Niholys Bess                                                              Tage Jessen 1.pr.uk
 DK17340/2010     GS Åens Vilja                                                   Niels Erik Krüger 1.pr.åk+pokal
 DK01625/2015     ES Melsgård S.Zeus                                                        Øystein Grandorf 1.pr.uk

 SE57478/2014       P Windhovering Larch

Bengt Hansson 1.pr.uk

  SE58580/2012       P Caramba

Bengt Hansson 2.pr.åk

 SE38799/2013       ES Hagalidens Tjoffsan

Kjell Gustafsson 1.pr.åk

 DK19616/2014     ES Midtfyn’s D. Scott 

Asger Mogensen 1.pr.uk+pokal

 LOF7SIR62203/0 IS  Loustic Des Demons De Gergovie 

Ole Schmidt 1.pr.uk

 DK19692/2014     P Jelly Du Bois De La Hulaine

Villy Lovén 1.pr.uk

 DK19617/2014     ES  Midfyn’s D. Trico   

Christian Gerner 1.pr.uk

 SE39568/2014      IS Janås Ingvar    

Jan Andersson 2.pr.uk

 SE38424/2013      ES  Sveaborgs Z-Caesar    

Andras Talpai 1.pr.åk+pokal

 DK01774/2011     ES Midtfyn's Molly           

Anders Warming 2.pr.åk




De præmierede


FJD Nordjyske Gl. Toftegaard 12.03.

 DK05059/2015  P Bendt's Ino  Philip Hansen 2.pr.uk
 DK19618/2014 ES Midtfyn's D.Lucky Klaus Olesen 1.pr.uk
 DK08394/2014 B Engbjergvejs Klip Asger Bak 1.pr.uk+pokal
 DK12423/2014 IS Diana Sarah Cecilie Jensen 1.pr.uk+pokal
 DK 08395/2014 B Engbjergvejs Karla Trond Peder Carlsen 2.pr.uk
 DK13947/2014  P Chili Mette B.Hansen 1.pr.uk+pokal
 DK18920/2014  P Astrup's Beta Carsten Trærup 1.pr.uk
 DK08018/2015 ES Tobølbjergs L-Sus Søren Gottfredsen 1.pr.uk+pokal
 DK10395/2014 ES Nordvestjyden's Jarl Martin Ry Krog 1.pr.uk
 DK12001/2014 ES Senja's U.Selfie Hans Jørgen Mogensen 1.pr.uk
 DK04037/2012 P   Astrup's Lill-Miska Agner O.Bruun 2.pr.åk
 DK12519/2013 B Sallingboens T.Enzo Steen Thomasberg 2.pr.åk
 DK09834/2013 ES Heegårds Misti Jan Nielsen 2.pr.åk
 DK16199/2013 P Alsbjergs Anja Søren Blaabjerg 2.pr.åk
 DK04134/2014 IS Vilslev L Ready To Take Off Jan Justesen 1.pr.åk+pokal
 DK12522/2013 B Sallingboens T.Frigg Thomas Eg Severinsen 2.pr.åk





De præmierede


FJD Haslev 12.03.

 IS Loustic Des Demons De Gergovie  Ole Schmidt 1.pr.uk
 ES Vendy  Arne Larsen 1.pr.uk
 GS Troldmarkens Jill-Sit  Anton Dahl 1.pr.uk
  ES Martellens King Curt Jensen 2.pr.åk
 B Zita Poul Vestervang 2.pr.åk
 B Aida    Oskar Stenhøj 1.pr.åk
 B Bess    Thomas Stenbek 1.pr.åk
 P Caramba   Bengt Hansson 2.pr.åk
 P Spurvfugldalens Rold Lasse Weeberg 1.pr.uk



De præmierede
Hvis nogle af jer ligger inde med de øvrige resultater fra prøven - er I meget velkommen til at sende dem til mig :)






FJD Bramming 12.03.

 DK                    ES Senjas  Tage Aksel Spangsbjerg 1.pr.uk
 DK13288/2014 B Fønsvigs Emma    Verner Christiansen 1.pr.uk
 DK16982/2013 B Egsgaard Tjalfe  John Madsen 1.pr.åk
 DK06494/2013 ES Maclau  Girl Martin Clausen 1.pr.åk
 DK18061/2012 P Villestoftes Victor Niels Holger Lykke 1.pr.åk
 DK10253/2013 B Tess Leo Eriksen 2.pr.åk

DJ Uge 09.03.

 HOLD 1:      
 SE18104/2015 P Impossible Dream of Szedresi Marie Morell 1.pr.uk
 DK10393/2014 ES Nordvestjyden's Jawa Kurt Nedergaard 1.pr.uk
 DK06237/2014 B Strandbys Bon Jens Stenhøj 1.pr.uk
 DK08018/2015 ES Tobølbjergs L-Sus  Søren Gottfredsen 1.pr.uk
 DK05179/2014 ES Nordvestjyden's Icha Allan Bak Jensen 1.pr.uk
 DK13288/2014 B Fønsvigs Emma Verner Christiansen 1.pr.uk
 DK08798/2014 ES Indy Du Marais De La Malvoisine Kent Høegh Larsen 1.pr.åk
 DK03770/2014 GS Vajskær Cora Lorenz Clemmesen 1.pr.åk
 HOLD 2:      
 DK19618/2014 ES Midtfyn's D.Lucky Klaus Olesen 1.pr.uk
 DK05435/2015 GS Troldmarkens Jill-Siff Anton Dahl 1.pr.uk
 DK12001/2014 ES Senja's U.Selfie Hans Jørgen Mogensen 1.pr.uk
 DK13341/2012 GS Øens Apollo af 5.Maj 07 Poul Erik Dahl 1.pr.åk


HOLD 1



HOLD 2


DJ Fyn 05.03.


  DK09430/2014 IS Ronja Ole Halberg 1.pr. uk
  DK16798/2012 Rosa Jeff Nielsen 1.pr. åk